Тестування сайтів

Тестування сайту займає ключовий момент в подальшому розвитку інтернет ресурсу і допомагає визначити його якість. Дана послуга дозволяє перевірити на наявність помилок, допущених при розробці. Тестування сайтів виконується для нових ресурсів і тих, які вже давно працюють, але не показують хороших результатів, ресурсів на етапі модернізації.

Комплекс робіт складається з декількох етапів для визначення правильності виведення інформації, структури сайту, зручності використання, швидкості роботи, уразливості ресурсу.

Безумовно краще замовити тестування веб сайту по завершенню розробки перед запуском, але як показує практика вже і у працюючих веб ресурсів в процесі роботи виникає досить помилок.

 • Як уникнути появи помилок в роботі ресурсу? Тестування сайтів являє собою процес пошуку відхилень між фактичним результатом і очікуваним, фахівці з досвідом виконують пошук багів, перевіряючи кожен пункт тест плану. Тестувальник робить поетапну оцінку якості WEB проекту згідно чек листу, який складається з етапів тестування сайту.
 • Що таке тест план? Інтернет ресурси мають певні стандарти сформовані в період розвитку, аналізу, вимог пошукових систем. Виходячи з основних стандартів розробки, складається тест план, за яким виконується перевірка. Однозначно неправильно проводити тестування всіх сайтів по одному списку, тому перед початком робіт тест план опрацьовується безпосередньо під проект.

Даний список являє собою дії для визначення максимальної зручності використання, працездатності, надійності, безпеки.

Як перевірити розробку сайту согласно ТЗ? Не кожен замовник має достатній рівень знань для адекватної оцінки якості розробки за технічним завданням, а кваліфікований тестувальник сайту з великим досвідом розробки та знаннями, без проблем виконає перевірку по кожному пункту. Тестування сайту – гарант, що замовника не обдурять при створенні сайту.

Бувають випадки, коли технічне завдання не складали перед створенням ресурсу, тоді перевірка виконується згідно вимог замовника, за наданим тест плану. Основна мета полягає в отриманні якісного сайту з повноцінним функціонуванням.

Етапи тестування сайту

Підхід до перевірки сайту на наявність помилок і відповідності технічного завдання безпосередньо залежить від виду тестування, проте сам процес і етапи робіт мають чітку стратегію виконання. Що перевіряється на веб сайті? Фахівці з тестування сайтів виконують перевірку відповідно до поставлених завдань клієнта.

Коли необхідно виконати комплексне тестування ресурсу, дотримуються наступні етапи?

 • перевірка функціональності
 • перевірка зручності використання сайту
 • тестування швидкості роботи і продуктивності
 • тестування на вразливість, безпеку сайту
 • тестування правильності структури html коду
 • тестування логічної структури побудови
 • кожен з цих видів тестування має свій алгоритм перевірки

Тестування функціоналу сайта

Перевірка функціоналу ресурсу ставитися до основних видів тестування веб сайту. Тестувальник перевірять правильність реалізації функціональної частини. Багато замовників навіть не здогадується, що сайт може нормально не працювати на різних браузерах. Кросбраузерность важливий момент, який не беруть розробники, а замовник в подальшому втрачає клієнтів.

Тестування виконується на всіх популярних браузерах Chrome, Firefox, Opera, Сафарі, Microsoft Edge. Тже саме можна сказати про перевірку на різних мобільних пристроях. Як правило, перевірили що нормально працює головна сторінка і на цьому закінчили, а повністю всьому функціоналу мало хто приділяє часу.

З функціоналу сайту фахівець з тестування інтернет ресурсів в Україні виконує наступне:

 • пошук по сайту (інтернет магазину)
 • навігацію та логічну структуру формування
 • форми реєстрації та оформлення замовлення
 • робота з додаванням і редагуванням матеріалу
 • висновок всіх передбачуваних блоків по ТЗ

Після перевірки функціональної частини, фахівець переходить до тестування юзабіліті сайту. Перевірка зручності використання веб ресурсу показує, на скільки буде зручно користуватися сайтом, практичність, доступність інформації, правильність реалізації структури подачі контенту.

Юзабіліті – один з ключових моментів впливають на конверсію сайту. Помилки допущені в зручності використання в подальшому можуть перетвориться в великі витрати по рекламному бюджету.

Для чого потрібен тест сайту на зручність використання? Суб’єктивна думка розробників і замовника не завжди допомагає в адекватній оцінці стану ресурсу.

Завдяки тестуванню юзабілі визначаються наступні пункти:

 • зручність і доступність для цільової аудиторії
 • простота навігації для пошуку потрібного контенту
 • оцінка факторів, що впливають на довіру користувачів
 • важливість розміщення контенту на сторінках ресурсу

Іншими словами тестувальник перевіряє відповідність дизайну макета і маркетинговим рішенням, правильність реалізації логічної структури. Визначає можливість помилок у візуальній частині, що не усчітанних на стадії розробки і в самому дизайні інтернет ресурсу.

Інтерфейс також проходить перевірку на відповідність вимог до графічної частини. Навіть у випадку непередбачених пунктів технічного завдання по графічної частини, фахівець тестує реалізацію сайту в єдиному стилі.

Інтерфейс перевіряється згідно з такими пунктами чек листа:

 • тестування за стандартами графічного оформлення
 • тестування під різні розширення екранів
 • тестування точності перекладів, мультіязічності, правильно назв елементів
 • тестування на мобільних пристроях
 • тестування продуктивності і швидкості роботи

Даний вид робіт виконується за допомогою спеціалізованих сервісів, а фахівець зчитують показники. На підставі показників формується загальна оцінка по ресурсу. При наявності низьких показників визначатися причини, що впливають на продуктивність і швидкість роботи web сайту. Тестуються також допустимі навантаження на ресурс, для визначення критичної точки, надає рекомендації для можливості збільшення показників. На практиці визначаться, як буде працювати сайт при певній відвідуваності, на прикладі в 1000 відвідувачів в день і до 100 чоловік в онлайні. Помилка при виборі хостингу для розміщення ресурсу, може бути фатальною в самий невідповідний момент.

Бажаєте дізнатися, яке навантаження витримає сайт? Тоді однозначно необхідно виконувати тестування. Найчастіше проблеми з роботою сайту виникають через помилки в html коді і неправильно реалізації побудова структури, реалізації модулів і плагінів, обробки даних.

Наші фахівці в Києві виконують перевірку html, файлів css, тестування на наявність помилок в тегах сайту. Замовити тестування сайту в ручному режимі з детальним аналізом всіх складових
Хто перевірить якість створення сайту? Для клієнтів, які бажають переконатися в якості розробки, відсутності помилок і правильності написання коду, призначена послуга від нашого агентства – тестування.

Ми не ставимо собі за мету довести, що хтось погано робить сайті, а всього лише допомагаємо поліпшити якість розробки. Однозначно, цю роботу можна виконати самостійно за допомогою онлайн сервісів, а можна у вигляді оцінки команди експертів з детальним опрацюванням кожного пункту тест плану.

Для подальшого успіху в seo просування і підняття сайту в Топ пошукової видачі, технічна частина реалізації веб ресурсу відіграє велику роль. Тому з метою економії значних коштів на просування в пошукових системах тестування сайту просто необхідна послуга. Наша команда перевірити на можливі помилки, які будуть заважати розкручуванні інтернет ресурсу.

Як перевірити оптимізацію сайту? У випадки технічного тестування виконується перевірка базової оптимізації, згідно вимог пошукових систем.

Роботи по перевірці оптимізації включають в себе:

 • тестування редиректів
 • визначення основного дзеркала сайту
 • файл robots.txt
 • перевірку sitemap.xml
 • висновок метаданих на сторінках

Тестування безпеки сайту перевірка на вразливості

Безпека – важливий аспект для будь-якого веб сайту. В основі перевірки безпеки базуються запити Sql запити. Перевіряється на наявність шкідливих запитів до бази даних сайту. Якщо мова йде для інтернет-магазину, оцінюється надійність безпеки при реєстрації в особистому кабінеті і оплаті онлайн.

Ніхто не бажає, щоб їх особисті дані викрали, що може істотно зіпсувати репутацію інтернет магазину, тому без даної перевірки краще не запускати інтернет магазин в роботу. Кількість бажаючих нашкодити інтернет ресурсів ще жодного разу не зменшувалася з постійним зростанням кількості сайтів. Щоб застерегти злом сайту – безпека повинна бути на високому рівні. Для цього і виконується детальний пошук вразливостей в коді.

Основні етапи тестування застосовуватися для сайтів не залежно від CMC WordPres, OpenCart, Bitrix, Prestashop, joomla, drupal самописні системи.